Chłapowo dla aktywnych

Niektórzy cały rok czekają na to, żeby przez dwa tygodnie wylegiwać się na plaży, wygrzewać w słońcu, nie musząc niczego robić i ruszając się jedynie po to, aby wklepać olejek do opalania.

Inni, żeby wypocząć, potrzebują jednak ruchu i aktywności. Chłapowo jest dobrym miejscem wypoczynku i dla jednych, i dla drugich.

Biegiem, spacerem, rowerem

Można tu oczywiście biegać, zarówno po plaży, jak i w pięknym Wąwozie Chłapowskim, można spacerować, także na większe odległości ? do Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Rozewia, nawet dalej. Przyjeżdżają tu także miłośnicy nordic walking (ze swoim sprzętem, bo wypożyczalni tu raczej nie ma).

Wreszcie ? to wymarzone miejsce dla tych, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek na dwóch kółkach. Ścieżki rowerowe, morze i przyroda Nadmorskiego Parku Krajobrazowego ? czego chcieć więcej? Polecam w szczególności trasy rowerowe na Hel i wyjątkowo malowniczą ? biegnącą od Władysławowa nad samą Zatoką Pucką, przez Swarzewo, do Pucka. Tras rowerowych jest tu jednak znacznie więcej. Jedynym problemem są ceny wypożyczenia roweru (promocje proponowano jedynie w dni, w które lało od rana do wieczora ;) ) – najlepiej więc przyjechać z własnymi dwoma kółkami, jeśli jest taka możliwość.

Dla wędkarzy

Marzeniem wielu wędkarzy jest wybranie się na prawdziwą wyprawę morską. Będąc na wakacjach w Chłapowie, mają na to szansę. Z portu we Władysławowie organizowane są wyprawy na dorsze ? na łowisku spędza się od 6 do 8 h, w zależności od szybkości danej jednostki. Koszt takiej wyprawy wędkarskiej to ok. 200 zł. Można przyjechać ze swoim sprzętem, ale da się go oczywiście wypożyczyć także na miejscu. Koniczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub w budce stojącej we władysławowskim porcie.

Parki linowe

Niedaleko od Chłapowa, w Cetniewie (dzielnicy Władysławowa, położonej najbliżej od Chłapowa) znajduje się jeden park linowy (Tarzan Park), z pięcioma trasami o różnym stopniu trudności (od 10 d0 30 zł za przejście jednej) i całą masą atrakcji, takich jak tyrolki, ścianki wspinaczkowe, przejścia przez sieci. Śmiałkowie mają szansę przejechać po linie na rowerze czy na deskorolce. Można oczywiście liczyć na sprzęt asekuracyjny, krótkie szkolenie i pomoc instruktora (+20 zł). Drugi park linowy mieści się troszkę dalej ? w Jastrzębiej Górze.

Jazda konna w Chłapowie

Po lewej stronie od drogi, jadąc z Chłapowa w kierunku Rozewia znajduje się ośrodek Oland, gdzie oprócz kempingu, restauracji i sklepu, znajduje się także mała stadnina koni. Początkujący mogą wykupić jazdy na lonży (25 zł za pół godziny), gdzie oswoją się z koniem, nauczą anglezować i kłusować. Bardziej zaawansowani mogą wybrać się na przejażdżki konne w terenie (45 zł za godzinę). Dzieci mogą tu pojeździć także na kucykach.

Z Chłapowa można tam dojść na piechotę wzdłuż ulicy albo plażą ? znajduje się tam zejście nr 16. Również z dojazdem nie ma problemu ? to pierwszy przystanek za Chłapowem ? zatrzymują się tam zarówno busy, jak i autobusy. Na jazdę konną koniecznie trzeba się jednak umówić przynajmniej dzień wcześniej.

Inne rozrywki w Chłapowie

W Chłapowie można też robić wiele innych rzeczy. Można skakać na trampolinach (nie tylko dla dzieci ? aby poskakać musicie tylko ważyć mniej niż 90 kilo), jeździć na pluszowych koniach na kółkach ? które są najgorętszym hitem wakacji 2012 (10 zł za 15 minut jazdy), grać w cymbergaja czy puszczać latawce (na plaży można spotkać osoby ze specjalnymi chorągiewkami, które je sprzedają).

Wtajemniczeni w opencaching lub geocaching mają szansę znaleźć w Chłapowie prawdziwe skarby :)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wakacje w Chłapowie nad Bałtykiem – atrakcje Chłapowa i okolic