Plaża w Chłapowie

Plaża w Chłapowie jest szeroka i spełni wymagania nawet najbardziej wymagających plażowiczów. Piasek jest czysty i żółty. Dodatkowym plusem, ale też i minusem jest wysoki, klifowy brzeg. Dodaje to malowniczości chłapowskiemu krajobrazowi, a widok z z wysokiego klifu zapiera dech w piersiach, ale wiąże się to także z koniecznością pokonania go w dół ? jeśli chce się dotrzeć na plażę, a później ? co gorsza ? w górę.

Chłapowo nie jest zatem wymarzonym miejscem dla seniorów czy rodziców z małymi dziećmi, którzy chcą na plażę dotrzeć z wózkami, no chyba że mają naprawdę dobrą kondycję. Dla nich alternatywą będzie dojście do plaży prowadzące przez Wąwóz Chłapowski. Tam jest płasko, ale wiąże się to z koniecznością przejścia pewnej odległości. Nagrodą jest piękno przyrody Doliny Chłapowskiej.

Zejścia na plażę

 

Idąc z centrum Chłapowa ulicą Zieloną dochodzi się do głównego wyjścia na plażę ? nr 14. Żeby poleżeć na złotym piasku trzeba pokonać ponad 200 schodów. Dla osób młodych nie będzie stanowiło to żadnego problemu, a dla osób starszych pewnym wytchnieniem mogą być ławeczki, na których można przysiąść, wchodząc lub wychodząc.

Podobnie wymagające kondycyjnie jest kolejne zejście nr 13 ? odchodzące od Alei Żeromskiego, kawałek dalej od zejścia nr 14 w stronę Władysławowa. Tutaj też na plażowiczów czeka pokonanie ponad 200 schodów.

Niewątpliwie najpiękniejszym dojściem na plażę z Chłapowa jest to prowadzące przez Wąwóz Chłapowski. Zaczyna się on przy ulicy Władysławowskiej, w zachodniej części Chłapowa i prowadzi (ok. 350 m) do wyjścia na plażę nr 15. Tu jest płasko i przystępnie, do tego można usiąść na ławeczce, odpocząć i rozkoszować się pięknem przyrody.

Do wyjścia na plażę nr 15 można też dojść wąską i dość stromą ścieżką prowadzącą od Alei Żeromskiego. Zaczyna się ona przy końcu chłapowskich zabudowań na drodze w kierunku Jastrzębiej Góry, naprzeciwko chodnika prowadzącego do cmentarza żołnierzy Armii Czerwonej.

Z kolei na końcu Chłapowa przy drodze w kierunku Władysławowa jest jeszcze jedno łagodniejsze zejście bez schodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wakacje w Chłapowie nad Bałtykiem – atrakcje Chłapowa i okolic