Transport w Chłapowie

Transport w Chłapowie

 

Autobusy w Chłapowie

 

Dzięki świetnej komunikacji autobusowej z Chłapowa można bez problemu dostać się do wielu miejscowości. Bezpośrednie autobusy jeżdżą do: Karwi, Stilo, Łeby, Redy, Rumii, Jastrzębiej Góry, Rozewia, Władysławowa, Swarzewa, Pucka, Sopotu, Gdańska, Gdyni, na Hel i do wielu innych miejscowości.

Oprócz linii 650 (trasa: Karwia ? Gdynia), 663 (trasa: Władysławowo-Wejherowo) i 666 (trasa: Hel – Dębki), są jeszcze sezonowe linie: 651 (trasa: Karwia ? Gdańsk, w okresie wakacji szkolnych) i 653 (trasa: Władysławowo ? Łeba, w poniedziałki i czwartki w okresie wakacji szkolnych), wszystkie obsługiwane przez Pomorską Komunikację Samochodową PKS Wejherowo. Rozkłady jazdy tych autobusów w sezonie 2012 są widoczne na zdjęciu. Do tego w Chłapowie zatrzymują się jeszcze autobusy dalekobieżne (uwaga: cena biletu za przejazd na krótkiej trasie może w tym wypadku być wielokrotnie wyższa) oraz busy (np. j.j.gda.pl, na trasie Gdynia – Karwia).

Ceny biletów na autobusy PKS Wejherowo nie są wysokie (np. za przejazd z Chłapowa do Jastrzębiej Góry ? 4 zł), podobnie przystępne ceny są w prywatnych busach (np. 2,50 zł za przejazd  z Rozewia do Chłapowa). Bilety kupuje się u kierowcy.

Autobusy i busy zatrzymują się w Chłapowie na przystankach przy Alei Żeromskiego.

 

Rower w Chłapowie

 

Ponieważ jestem fanką dwóch kółek, a z wyprawy rowerowej po polskim wybrzeżu Bałtyku zostały mi same dobre wspomnienia, miałam nadzieję, na kilka dłuższych wycieczek z Chłapowa rowerem. Niestety, do tej pory zlokalizowałam tylko jedną wypożyczalnię (na jednym z pól namiotowych przy Al. Żeromskiego), z cenami, które uważam za naprawdę wysokie (10 zł za pierwszą godzinę, 5 zł za kolejną, 40 zł za cały dzień). Jest podobno jeszcze jedna, na ulicy Jaśminowej, na razie do niej nie dotarłam, ale z reklam wynika, że ceny mogą być niższe. Wszystkim, którzy mają taką możliwość, polecam zabranie własnego roweru, bo w okolicach można znaleźć naprawdę przyjemne trasy rowerowe (chociażby ścieżka rowerowa prowadząca na Hel, czy trasa z Władysławowa do Pucka przez Swarzewo).

 

Na piechotę

 

Od czegóż ma się nogi? W mieście czasem się o tym zapomina, a one naprawdę mogą służyć do chodzenia, a nie tylko jako ozdoba do butów na szpilkach ;) Z Chłapowa można się wybrać na   spacer (plażą lub nie) do kilku miejscowości. Całkiem niedaleko jest do Władysławowa (około 3 km). Rozewie (ok. 4 km) i Jastrzębia Góra (ok. 7 km) także są w granicach możliwości, ale to już znacznie dłuższa wycieczka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wakacje w Chłapowie nad Bałtykiem – atrakcje Chłapowa i okolic